Domek na zielonej znajduje się w gospodarstwie położonym nad Bugiem w malowniczej i zabytkowej miejscowości Kryłów. Cisza i spokój, brak głównych szlaków komunikacyjnych, brak przemysłu, bogactwo flory i fauny to tylko niektóre zalety naszej okolicy. Nadbużańskie łąki i pola to wymarzone miejsce dla osób chcących odpocząć na łonie natury. Rzeka Bug jest jedną z ostatnich tej wielkości o naturalnym charakterze w Europie. Dzika rzeka – od której dzieli nas tylko 200 metrów – to raj dla wędkarzy. To Obszar NATURA 2000, co gwarantuje możliwość obcowania z naturą w praktycznie pierwotnej formie. Znajdziemy tutaj rzadkie gatunki zwierząt (bóbr, wydra, bocian czarny, derkacz) czy roślin.

Dla odpoczywających aktywnie są wyznaczone szlaki turystyczne : Szlak Gocki, Szlak Bełżec-Bełz-Bełżec i trasy rowerowe o zasięgu lokalnym a także międzynarodowym (w drugim przypadku niezbędny jest paszport!) oraz spływy kajakowe, a w pobliskim Hrubieszowie Park linowy czynny w okresie letnim (wejście nieodpłatne) i lodowisko zimą. Zaledwie 300 metrów od naszego gospodarstwa znajdują się malownicze ruiny zamczyska i utworzone przy nich ścieżki dydaktyczne Kraina Suma,  Pohrebiska, Zapomniane Sanktuarium.

Zwiedzić warto Cudowne źródełko przy figurze świętego Mikołaja na Wilczym Uroczysku (Kryłów-Kolonia), Skansen Wioska Gotów w Masłomęczu, Neogotycki kościół i dzwonnicę, Pałac w Czumowie i Królewski kąt, Pałac Dołhobyczów. Społeczność naszych okolic organizuje i uczestniczy w licznych wydarzeniach kulturalnych: Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa, Festiwal gotycki, czy organizowane z rozmachem dożynki.